چگونه زبان یاد بگیریم

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اگر در جستجوی پاسخ به سوال هستید ... اگر قصد دارید مکالمه زبان، گرامر، قواعد و ... را در کمترین زمان آموزش ببینید ... برای یادگیری زبان در مرحله اول باید هدف خودتان را مشخص نمائید. به عنوان مثال روندی که باید در پیش بگیرید تا مکالمه زبان را یاد بگیرید با حالتی که بخواهید گرامر زبان را آموزش ببینید و یا برای امتحان زبان آماده شوید متفاوت است. در هر کدام از این حالتها باید روند مشخصی را در پیش بگیرید که ممکن است با سایر حالتها متفاوت باشد. قبل از اینکه این موارد را به تفصیل بررسی کنیم در رابطه با کلاسهای خصوصی زبان توضیحاتی ارائه می گردد و در زمینه فوایدی که این کلاسها برای یادگیری زبان دارد توضیحاتی داده خواهد شد (برای مشاهده لیست مدرسین زبان بر روی عبارت تدریس خصوصی زبان انگلیسی کلیک کنید).

زبان انگلیسی در مقطع دانشگاهی هم مهم است. از همان ترم های اول که زبان عمومی را باید پاس کنید با این درس سر و کار دارید. اگر در دوران دبیرستان زبان را خوب خوانده باشید و در کلاسهای گروهی و خصوصی زبان، علاوه بر کلاسهای مدرسه، شرکت کرده باشید، در زبان عمومی دانشگاه هم مشکلی نخواهید داشت و به راحتی از پس آن بر خواهید آمد. در مقطع دانشگاه معمولا در هر رشته ای درس زبان تخصصی وجود دارد که اصطلاحات تخصصی آن رشته در قالب این درس آموزش دیده می شود. اگر زبان عمومی را خوب بلد باشید، در درس زبان تخصصی هم فقط باید لغات جدید را یاد بگیرید و مشکل خاصی نخواهید داشت.

مکالمه با شخصی که خودش زبان انگلیسی را خوب حرف می زند به پیشرفت شما کمک زیادی خواهد کرد. در کلاسهای گروهی زمان برای حرف زدن شما کم است چون سایر افراد هم باید مکالمه را تمرین کنند ولی در کلاس خصوصی زبان می توانید مکالمه زبان را خیلی خوب تمرین کنید و سریع پیشرفت نمائید. مدرس خصوصی زبان با تجربه ای که دارد به شما خواهد گفت که در زمانهای بین کلاسهای خصوصی چه کارهایی را انجام دهید تا سریعتر پیشرفت کنید. با توجه به مطالب ارائه شده، واضح است که شرکت در کلاسهای تدریس خصوصی زبان می تواند به آموزش صحیح و پایه ای و پیشرفت سریعتر شما در درس زبان کمک زیادی بکند. برای موفقیت در کنکور زبان، آزمونهای زبان انگلیسی، گرفتن نمره خوب در امتحان زبان و ... هم می توانید در کلاسهای خصوصی زبان شرکت کنید.

بعد از کلاسهای زبان درس زبان را مرور کنید. در کنکور زبان انگلیسی و در کنکور به صورت کلی، حضور ذهن حرف اول را می زند. شما اگر کل کتاب را خوانده باشید ولی سطحی باشد و در جلسه کنکور چیزی یادتان نیاید هیچ فایده ای ندارد. یا اگر به اندازه کافی لغات زبان انگلیسی را مرور نکرده باشید و در جلسه کنکور معنی لغات یادتان نیاید باز هم کار سخت خواهد شد. بنابراین با مرورهای منظم، استفاده از فلش کارتها و استفاده از جعبه لایتنر و .... باید تلاش کنید حض.ر ذهن کامل خودتان را حفظ کنید. درک مطلب ها را بخوانید و برای خودتان توضیح دهید. لغات را مرور کنید و بر گرامر مسلط شوید. در نهایت تست های کنکور استاندارد سالهای قبل را کار کنید تا با روند مطرح شدن سوالات در کنکور آشنا باشید. برای موفقیت در زبان انگلیسی کنکور و کنکور زبان، تسلط بر گرامر و قواعد و حضور ذهن 100 درصدی معنی لغات حرف اول را می زند. دانلود رایگان تست کنکور زبان

با توجه به مطالب ارائه شده، برای موفقیت در زبان انگلیسی و یادگیری بهتر آن راهکاری که باید اتخاذ کنید به هدف شما بستگی دارد. با توجه به اینکه ایا قصد دارید در امتحان زبان و یا کنکور زبان شرکت کنید و یا می خواهید آزمون ایلتس و تافل بدهید و یا مکالمه زبان را خوب یاد بگیرید، راهکار مناسبی را برای یادگیری بهتر زبان باید در پیش بگیرید.</span> برای موفقیت در امتحان زبان انگلیسی بخشهای مختلف کتاب را خوب بخوانید. لغات جدید را خوب یاد بگیرید و کاربرد این لغات در متن را آموزش ببینید. تمرینات را به صورت مرتب حل کنید و نکات گرامری را رعایت نمائید. گرامر و قواعد هر درس را بخوانید و سعی کنید تمریناتی که مربوط به بخش گرامر است را هم به خوبی حل کنید.

در صورتیکه در جستجوی برنامه ریزی خوب برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل هستید، هدف خودتان را مشخص کنید و در طول زمان و به صورت پیوسته زبان انگلیسی را بخوانید. استفاده از کلاسهای خصوصی برای یادگیری زبان در هر صورت مفید است. برای آموزش مکالمه زبان سعی کنید در اطراف خودتان یک محیط آموزنده ایجاد کنید و در منزل و حتی حین رانندگی هم تا جایی که ممکن است به مطالبی که با زبان انگلیسی ارائه می شود گوش دهید. اگر می خواهید به زبان انگلیسی خوب حرف بزنید تا جایی که می توانید گوش دهید.

زمان مناسب برای شرکت در کلاسهای خصوصی انگلیسی کی است؟ اگر می خواهید برای امتحان زبان انگلیسی متوسطه و دانشگاه آماده شوید بهتر است در طول ترم زبان انگلیسی را مطالعه کنید و کلاسهای تدریس خصوصی را هم در طول ترم برگزار نمائید. اگر خودتان بر درس زبان مسلط هستید، می توانید در ایام امتحانات برای رفع اشکال از این کلاسها استفاده نمائید. به هر حال، بهتر است زبان انگلیسی مانند سایر دروس در طول زمان خوانده شود و اگر در این درس اشکالات زیادی دارید مطالعه ان را به ایام امتحانات موکول نکنید. اگر قصد دارید مکالمه زبان آموزش ببینید و یا هر هدف دیگری دارید باز هم بهتر است به جای برگزاری مقطعی کلاسها در زمان کوتاه و به صورت فشرده، این کلاسها در طول زمان برگزار گردد.

برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی مواردی که در ادامه می آید می تواند مفید و موثر باشد: فراهم آوردن یک محیط کاملا آموزشی در اطراف خودتان برای یادگیری بهتر زبان، گوش دادن به اخبار انگلیسی و فیلم های زبان اصلی، گوش دادن به موسیقی انگلیسی و یا رادیو به زبان انگلیسی در خودرو در حالیکه در حال رفتن به مدرسه و یا سر کار هستید، یادداشت کردن لغات جدید در فلش کارتهایی و مرور آنها به صورت مداوم، شرکت در کلاسهای بحث آزاد که بعضا در بعضی از آموزشگاهها برگزار می شود، تمرین مکالمه با دوستان و همکلاسی هایتان در مسیر رسیدن به کلاس یا آموزشگاه، حرف زدن با توریست هایی که بعضا مشاهده می کنید، نوشتن خاطرات و یا برنامه روزانه خودتان به زبان انگلیسی، خواندن کتاب داستانهایی که به زبان انگلیسی نوشته شده است و .... . با در نظر گرفتن موارد ذکر شده و استفاده مفید از کلاسهای تدریس خصوصی زبان در کمترین زمان ممکن می توانید مکالمه زبان خودتان را تقویت کنید و یا در امتحان و کنکور زبان و یا هر آزمون دیگری موفق باشید.

- با دوستان و همکلاسی های خودتان که هدف مشترک آموزش زبان را دارید انگلیسی حرف بزنید. ممکن است یکی از همکاران شما هم به یادگیری زبان انگلیسی علاقه داشته باشد. می توانید این مواردی که گفته شد را با هم به اشتراک بگذارید و در ضمن زمانهایی که با هم در مسیر رسیدن به محل کار و یا هر جای دیگری هستید به زبان انگلیسی حرف بزنید. به هر ترتیبی که شده است سعی کنید منظور خودتان را منتقل نمائید. در چنین جمع دوستانه ای خیلی راحت تر می توانید حرف بزنید و حتی به نسبت کلاسهای آموزشگاهها هم می تواند مفید تر باشد. می توانید در رابطه با مسائل شخصی و یا موارد مربوط به کار و یا هر زمینه دیگری حرف بزنید. همانطور که گفته شد، برای پیشرفت سریعتر در آموزش زبان باید محیطی را در اطراف خودتان فراهم کنید که در این زمینه به شما کمک کند. از تمامی فرصت ها استفاده کنید و هر جا که ممکن بود تغییراتی ایجاد کنید که به آموزش زبان شما کمک کند.


برچسب‌ها: یادگیری زبان, یادگیری زبان انگلیسی
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۶ساعت 22:35&nbsp توسط مدرس خصوصی زبان  | 

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 25 بهمن 1396 ساعت: 8:20
برچسب‌ها :

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :